Categories
ציוד רפואי ומוצרים למבוגרים

מה הם מכשירים ומוצרים רפואיים לשיקום קשישים?

מכשירים רפואיים הם נכסים שלא יסולא בפז עבור כל מי שמחלים או מזדקן, החל ממערכות ניהול תרופות וכלה בהתראה של מטפלים בנושאים פוטנציאליים ועזרה ליקיריכם לשמור על עצמאות. ממכשירי תרופות הניתנים לתכנות וגלאי נפילה ועד מכשירים המתריעים על מטפלים בבעיות פוטנציאליות, גאדג ' טים אלה יכולים לשמור על עצמאותם בחיים.

ככל שאנשים מזדקנים, הניידות יכולה לרדת והמשימות היומיומיות הופכות לקשות יותר עבורם. בגלל זה, מגוון מוצרים לטיפול בקשישים ושיקום זמינים כעת בשוק.

אלו חידושים טכנולוגיים יכולים לעזור לאנשים קשישים?

הטכנולוגיה ממלאת חלק בלתי נפרד בשיפור הבריאות ואיכות החיים של מבוגרים, ומאפשרת להם ליהנות מחיים פעילים וחינניים שנותרו עצמאיים. ככל שהאוכלוסייה המזדקנת של אמריקה מכפילה את עצמה עד 2050, בומרס מחפשים דרכים להישאר עצמאיים על ידי שמירה על פעילות גופנית תוך מעורבות עם משפחה וחברים באמצעות פעילויות אורח חיים כמו להיות חברתי.

כחלק ממאמץ לענות על צרכיהם של קשישים בשנים מאוחרות יותר, נוצרים מכשירים ולבישים חדשניים המציעים יתרונות שונים המשפרים את התוצאות הבריאותיות תוך הפחתת עלויות. דוגמאות כוללות מכשירים העוקבים אחר סימנים חיוניים, דפוסי שינה, צריכת מזון וחשיפות בטיחות וכן מונעים נפילות.

חידוש שנועד להזכיר לאזרחים ותיקים לקחת את התרופות שלהם הוא גם אחד שיכול להועיל למבוגרים. הקלייה כוללת אורות ושעונים דיגיטליים כדי להזכיר לקשישים מתי לקחת את הגלולות שלהם; בנוסף הוא כולל טבעת סביב הבקבוק שמאותת מתי הגיע הזמן לקחת אחת, כמו גם חיישני משקל שקובעים אם המינון שלהם הוא יותר מדי או מעט מדי.

מוצר חדשני שתוכנן במיוחד כדי לסייע לקשישים הוא אליק, חיית מחמד רובוטית המחברת קשישים מבודדים חברתית. אליק משתמש בטכנולוגיית בינה מלאכותית קוגניטיבית פרואקטיבית כדי לעסוק בקשישים בשיחות שמקדמות תפקוד קוגניטיבי תוך כדי כך שהם מרגישים פחות מבודדים ומחוברים לחברה בכלל. מוצר זה משתמש בשיחות פרואקטיביות בין קשישים ומטפלים כדרך לשמור על קשישים מחוברים למשפחה או לאהובים תוך עיסוק בהרגלים בריאים והישארות מעודכנת באירועים עולמיים.

מהן כמה דוגמאות לטכנולוגיה שמסייעת למבוגרים?

מכשירי עזר ממלאים חלק בלתי נפרד מחיים עצמאיים עבור רבים עם מוגבלות. הם מגבירים את הניידות, מאפשרים תקשורת ומשפרים את הבטיחות.

טכנולוגיה מסייעת מתייחסת לכל מכשיר שנועד לסייע למבוגרים להסתובב ביתר קלות, כולל מקלות הליכה, מוטות הפעלה, קביים, קטנועים (כסאות גלגלים עם מנועים חשמליים), אסיסטים למושבים, מעליות מדרגות ומעליות לכיסאות גלגלים. כל הפריטים הללו נופלים בקטגוריה רחבה זו שמטרתה לסייע לניידות למבוגרים מבוגרים.

כמה טכנולוגיות סיוע תומכות גם באנשים החיים עם פגמים ספציפיים, כגון דלקת פרקים. לדוגמה, מישהו שעדיין מסוגל לבשל לעצמו באמצעות ידיות וסכינים מותאמים עשוי להפיק תועלת.

מכשירי טיפול עצמי לקשישים מסייעים להם במשימות היגיינה וטיפוח יומיומיות. מגבונים ארוכי טווח או נוחות, עזרי הסרת נעליים, עזרי גרב/גרב, משיכות רוכסן, עזרי וו כפתורים וספסל אמבטיה או לוחות הם רק כמה דוגמאות לטכנולוגיה מסייעת המסייעת לאנשים להשיג עצמאות.

מכשירים מסייעים מציעים לאנשים מבוגרים עם מוגבלויות דרך בעלת ערך להשלים שירותי טיפול ביתי לא רשמיים או רשמיים, מעכבים את המוסדות וחוסכים זמן וכסף למשפחתם ולמוסדותיהם. מכשירים מסייעים זמינים מהמדף או מותאמים אישית כדי לענות על הצרכים האישיים, הם משאב חיוני בתמיכה בצרכי טיפול נכים קשישים.

מהן דוגמאות לטכנולוגיה מסייעת לחולי דמנציה?

טכנולוגיה מסייעת יכולה לסייע לאנשים החיים עם דמנציה להשלים משימות יומיומיות בצורה בטוחה יותר, להפחית את הסיכון לנפילות ולהבטיח ביטחון כללי. דוגמאות כוללות מערכות תגובה חירום אישיות-אשר מתריעות על שירותי חירום במקרה שהם נופלים-ומכשירים שמפקחים על האופן שבו אנשים משתמשים במכשירים חשמליים בבית, כמו שירותים חכמים שמזהים מתי מישהו משתמש בהם ומזהירים את המטפלים בהתאם.

שעונים עם אינדיקציה ברורה בזמן – כולל מחזורי יום / לילה-יכולים לעזור לאנשים החיים עם דמנציה להרגיש בנוח תוך שמירה על שגרה שלמה. מטפלים ימצאו שעונים אלה מועילים במיוחד, מכיוון שקביעת לוח זמנים מתבררת לעתים קרובות קשה מבלי לראות כיצד יקירם מבין מתי הזמן משתנה בימים שונים בשבוע.

משקפי מציאות רבודה הם עוד התפתחות חדשה ומלהיבה. משקפיים חכמים אלה מציגים מידע בסקריפט גדול וברור שקל לקרוא – זה יכול לכלול שמות של אנשים שהם רואים או כיוונים לכתובת או אפילו לעזור בזיהוי אובייקטים.

טכנולוגיה מסייעת יש הרבה מה להציע למטופלים ומטפלים כאחד, אך מציאת המוצר המתאים יכול להיות מרתיע. זו הסיבה שלדה רוזנטל, סטודנטית בת 19 מאוניברסיטת קולגייט בקונטיקט, הקימה את היותה סבלנית כפלטפורמה מקוונת שנועדה לסייע לחולי אלצהיימר ולמטפלים לנווט בטכנולוגיה מסייעת.

פרטים נוספים בלינק המצורף: thirdage.co.il/